ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۳   کلمات کلیدی: ایا تاکنون می دانستی
نقش فلوئور در بدن انسان چیست؟

اگر فلوئور رژیم غذایی در دوران رشد و تکامل استخوانها و دندانها به اندازه کافی باشد، موجب محکم شدن استخوانها و دندانها شده و از رشد باکتریهایی که موجب پوسیدگی دندان میشود جلوگیری میکند و فلوئور، دارویی برای درمان پوکی استخوان به شمار میرود. مصرف زیاد فلوئر موجب پدید آمدن لکه های قهوه ای رنگی روی دندان می شود.
چرا انسان باید روزانه مقداری ویتامینc مصرف کند؟

بیشتر جانوران میتوانند از گلوکز موجود در بدن خود، ویتامین c بسازند به جز انسان،میمون و خوکچه هندی که باید از راه غذای مصرفی خود به طور روزانه و مرتب ویتامین c به بدن خود برساند .
عایق کایری چه فایده ای دارد ؟

عایق کار نقش بسیار مهمی در خنک نگه داشتن ساختمان در فصل گرما دارد.به کمک عایق کاری میتوان یک خانه را در فصل گرام حدود 10 درجه خنکتر نگه داشت . به این ترتیب علاوه بر کم شدن مصرف انرژی، از آلودگی محیط زیست نیز کاسته میشود و منابع انرژی برای آیندگان حفظ میشود.
ایا می دانید که چای علاوه بر مزه خوب وایجاد احساس نشاط وسر زندگی ماده مفیدی برای بدن شماست؟

جلوگیری از سرطان ، ارتقای سلامت و عروق، جلوگیری از ارتریت، کمک به کاهش وزن ، و افزایش سطح ایمنی بدن ، از جمله اثار مثبت چای است.
سیاه سرفه وعامل آن چیست؟

سیاه سرفه بیماری عفونی ومسری است که بیشتر در کودکان دیده میشود.عامل آن باسیل برده ژانگو میباشد.
آیا خوردن گوشت کبوتر مفید است؟

کبوتر نیز از پرندگانی است که گاه گاه گوشت آن مورد استفاده قرار می گیرد گوشت این پرنده از لحاظ غذایی دارای ارزش بوده و از نظر مواد حیاتی غنی می باشد .

گوشت کبوتر به طور کلی دارای 23 زگرم مواد آلبومینی میباشد ومعادل 1تا3گرم چربی و در حدود 185 گرم مواد معدنی دارد این مواد معدنی عبارتند از کلسیم وفسفربمقدار زیادتر و پتاسیم ومنیزیم .
درجه هضم خیار چیست؟

باید دانست که چون خیار را خام مصرف میکنیم بدین لحاظ اشخاصی که دچار ناراحتی دستگاه گوارش میباشند به خوبی نمیتوانند ان را هضم وجذب کنند .
البته دستگاه گوارش سالم انرا به خوبی هضم میکند