ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱٧   کلمات کلیدی: چگونه با نوشیدن آب، لاغر شویم؟

چگونه با نوشیدن آب، لاغر شویم؟
آب مادّه‌ای قابل دسترس برای کاهش وزن است. تحقیقات ثابت کرده است که نوشیدن آب زیاد می‌تواند باعث کاهش وزن شود. نوشیدن آب بیشتر، آسان‌ترین روشی است که شما می‌توانید در برنامه کاهش وزن خود از آن استفاده کنید.


● راه‌های لاغر شدن با آب:
▪ مقدار آبی را که در حال حاضر می‌نوشید، تعیین کنید. اگر به مقدار کافی آب نمی‌نوشید (حداقل هشت لیوان در روز)، سعی کنید مقدار آن را افزایش دهید.
▪ قبل از تشنه شدن، آب بنوشید. به نشانه‌های کم‌آبی در بدن خود توجّه کنید. بدن بسیاری از افراد در طول روز دچار کم‌آبی است، ولی خودشان نمی‌دانند.
▪ نوشیدن آب زیاد، میزان سوخت و ساز بدن شما را افزایش می‌دهد. تأثیر نوشیدن آب در افزایش سوخت و ساز بدن، همانند تأثیر ورزش در این امر است.
▪ نیم ساعت قبل از خوردن غذا، آب بنوشید. این کار باعث می‌شود احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.
▪ هنگامی که صبح از خواب بلند می شوید، یک لیوان آب بنوشید. این کار هم به لاغر شدن شما کمک می‌کند و هم باعث شادابی پوست و کار بهتر دستگاه گوارشی (جلوگیری از یبوست) می‌شود.
▪ هنگامی که بیشتر آب می‌نوشید، بیشتر هم ادرار خواهید کرد که این کار باعث می‌شود آب‌هایی که از قبل در بدنتان جمع شده‌اند، دفع شوند.
▪ نوشابه‌های شیرین گازدار و حتّی نوشابه‌های رژیمی (بدون قند) را نخورید تا لاغر شوید. این نوشابه‌ها باعث افزایش اشتهای شما می‌شوند. همچنین کالری زیادی دارند.
▪ موادّ غذایی را که آب زیادی دارند، بخورید؛ مثل کاهو، کرفس، مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی)
▪ نوشیدنی‌هایی مثل قهوه، چای و نوشابه‌های گازدار را که باعث دفع آب از بدن می‌شوند، خیلی کم مصرف کنید. به جای آنها، از نوشیدنی‌هایی مثل دوغ و آب‌میوه استفاده کنید.
▪ به آب میوه کمی آب اضافه کنید و سپس بنوشید تا هم میزان کالری آن کمتر شود و هم در عین حال نوشیدنی طعم‌داری بنوشید.
مواد پُر آب مثل انواع میوه‌ها و سبزی‌ها، نسبت به غذاهای کم‌آب مثل کیک و کلوچه، کالری کمتری دارند.
نکته‌ها:

۱) همیشه از آب سالم و تصفیه‌شده استفاده کنید.
۲) همیشه سعی کنید مقداری میوه یا سبزی به صورت آماده و شسته شده در یخچال داشته باشید تا هر وقت خواستید در دسترس باشد.
۳) اگر طعم آب خالی را دوست ندارید، کمی آب لیموترش یاآب پرتقال به آن اضافه کنید. فقط، مقدار زیادی آب بنوشید.