غذا
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٦   کلمات کلیدی: غذاهای مدیترانه ای عامل کاهش بیماریهای مزمن


رژیم غذایی مدیترانه ای، خطر مرگ ناشی از بیماریهای مزمن را کاهش می دهد بژوهشگران تاکید کردند: دنبال کردن رژیم غذایی مدیترانه ای به طور کامل خطر مرگ و میر ناشی از بیماریهای مزمن و مهم را کاهش می دهد. 
این رژیم غذایی به طور اساسی از بدن در برابر بیماری های جدی و خطرناک شامل بیماری قلبی، سرطان، پارکینسون و آلزایمر مراقبت می کند. این پژوهش در مجله بریتیش مدیکال منتشر شده است. این نوع رژیم غذایی که ویژه مردم ساکن مرز دریای مدیترانه است می تواند یک ابزار پیشگیری موثر برای کاهش خطر مرگ و میرهای زودرس در جمعیت کلی جوامع باشد.
این رژیم غذایی الگوی تغذیه سالم است که با سلامت و بهداشت بهتر و نیز کیفیت بهتر زندگی همراه است. رژیم غذایی مدیترانه ای سرشار از روغن زیتون، غلات، میوه ها، دانه های مغزدار روغنی، سبزیجات و ماهی است اما میزان گوشت و لبنیات آن بسیار کمتر است. یک پژوهش قبلی روی این رژیم غذایی نشان داده است که نقش محافظت کننده در برابر بیماریهای قلبی - عروقی و سرطان دارد. در پژوهش اخیر گروهی از محققان دانشگاه فلورانس 12 تحقیق بین المللی را ارزیابی کردند که در مجموع بیش از 1/5 میلیون شرکت کننده در این تحقیقات مورد مطالعه قرار گرفتند. این بررسی ها از سه سال تا 18 سال بطول انجامیده است.