ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱٩   کلمات کلیدی: نکات جالب پزشکی
نکته بهداشتی روز: زندگی پس از حمله قلبی
زندگی پس از حمله قلبی معمولا به همان شیوه*ای پیش از آن ادامه نخواهد یافت.شما احتمالا نیاز خواهید داشت تا تغییراتی را در زندگی روزمره*تان ایجاد کنید، از جمله مصرف داروهای جدید.
انجمن قلب آمریکا این توصیه*ها را برای بازگشت به زندگی عادی پس از حمله قلبی () ارائه می*دهد:


تعادلی درست میان زمان استراحت، ورزش و فعالیت*های اجتماعی برقرار کنید.
هنگامی که احساس خستگی می*کنید، چرت کوتاهی بزنید، اما به محض که توانستید دوباره با خانواده و دوستان*تان رابطه برقرار کنید.
قبل از بازگشت به سر کار به خود زمان کافی بدهید. با دکترتان درباره اینکه چه مدت مناسب در این مورد چقدر است، مشورت کنید. برای کسی که حمله قلبی شدیدی داشته است ممکن است ماه*ها تولید بکشد تا بهبودی حاصل شود، اما برای فردی که دچار حمله قلبی خفیفی شده است، ممکن است این زمان دو هفته باشد.
احساس افسردگی پس از حمله قلبی بسیار شایع است. از دکتر، دوستان و اعضای خانواده*تان یا یک مشاور کمک بگیرید و در مورد احساسات*تان با او صحبت کنید.
متوجه باشید که حمله قلبی* شما بر اعضای خانواده*تان نیز اثر می*گذارد. از آنجایی که عزیزان شما نیز باید با احساسات*شان کنار آیند، رفتن به پیش مشاور برای کل خانواده ممکن است لازم باشد.
با دکترتان در مورد هر درد قفسه صدری یا سایر علائمی که شما بعد از حمله قلبی تجربه می*کنید، صحبت کنید. درد قفسه سینه لزوما به معنای حمله قلبی دیگر نیست،* اما باید مورد معاینه قرار گیرد.
دکترتان ممکن است بازتوانی قلبی و تغییرات سبک زندگی را به شما توصیه کند،* از جمله رژیم غذایی سالم*تر،* ورزش و ترک کردن سیگار.
بهداشتی روز: حقایقی درباره کافئین

کافئین، ماده طبیعی است که در بسیاری از غذاها و نوشابه‌ها از جمله قهوه، چای، شکلات یافت می‌شود، می‌تواند باعث علائمی متفاوت از فردی به فرد دیگر شود.
این علائم که به آن "حساسیت به کافئین"‌می‌گویند که به میزان کافئینی اشاره دارد که فرد باید مصرف کند، قبل از آنکه عوارض جانبی ناشی از این ماده در او بروز کند.
برخی از عوارض شایع ناشی از کافئین اینها هستند:
افزایش سرعت ضربان قلب.
تکرر ادرار.
تهوع و استفراغ.
بیقراری و بیخوابی.
اضطراب و افسردگی.
لرزش اندام‌ها.
اگر شما هریک از این علائم به طور مرتب در شما بروز می‌کند، باید با دکترتان مشورت کنید.
تحمل شما نسبت به کافئین ممکن است کمتر از حدی باشد که فکر می‌کنید