ساعت ۳:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۳   کلمات کلیدی: ایا تاکنون می دانستی
تنبیه بدنی باعث بیماری روانی می‌شود سلامت ایران
براساس نتایج تحقیقات محققان اروپا، آسیا و ایالات متحده که در مجله نوین پزشکی رشد کودک منتشر شده است، بچه‌هایی که تنبیه بدنی می‌شوند بیشتر پرخاشگر و مضطرب هستند و این مسأله هیچ ارتباطی به معیارهای فرهنگی ندارد.
این دانشمندان با سؤال از مادران 336 خانواده در 6 کشور جهان و پرسش در مورد تنبیه بدنی بچه‌ها و مشکلات رفتاری و پرخاشگری آنها دریافتند بچه‌هایی که تنبیه بدنی می‌شوند بیشتر دچار مشکلات عاطفی از قبیل پرخاشگری و اضطراب هستند.
این دانشمندان معتقدند تأثیر تنبیه بدنی در مشکلات رفتاری بچه‌ها در همه جای دنیا یکسان است اما در کشورهایی که این شیوه ممنوع شده است اینگونه مشکلات رفتاری کمتر دیده می‌شود.
این دانشمندان همچنین معتقدند تنبیه بدنی موجب پیدایش مشکلات دیگری مثل افسردگی نیز می‌شود.
چیست؟EQ
EQ (Emotional Intelligence) همانطور که از نامش پیداست ، به معنای درک عاطفی و یا در اصطلاح " شعور حسی" است . در واقع این لفظ به آن دسته از عوامل موفقیت زا در فرد اطلاق می شود که از لحاظ حسی و شخصیتی به بلوغ و تکامل رسیده باشد. این نوع حس بر تأثیر احساس در توانایی برون نگری ما و نیز درک خود و دیگران تأکید دارد . برای این که از میزان این حس در خودتان آگاهی یابید به پرسش های زیر پاسخ دهید.
وسواس چیست؟

وسواس به همان گونه که از نامش برمی‌آید بیماری ویژه‌ای است که ویژگی بارز آن وسوسه‌انگیری یا حالت وسواس است. در اصطلاح اهل لغت حدیث نفس است. یعنی کلامی که در باطن انسان است و نیرویی بی‌ریشه ولی قوی که به امر و نهی انسان، وا داشتن او به ارتکاب عملی یا بازداشتن او از انجام دادن امری می‌پردازد.
عامل بیماری ایدز چیست؟
ایسکانیوز ـ عامل بیماری ایدز، ویروس ایدز یا HIV است. ویروس ایدز عضو گروهی از ویروس‌ها به نام رتر ویروس‌ها است و این ویروس باعث ایجاد بیماری نقص اکتسابی دربدن انسان می‌شود.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز، ساختمان ویروس ایدز ساختمان ساده‌ای است که از یک ژن هشت کروموزومی در وسط تشکیل شده، اطراف این ژن را یک هسته پروتئینی احاطه کرده که سطح ویروس از پروتئین و مواد قندی پوشیده شده است.
ساختمان سطح ویروس به چسبیدن آن به سلول‌های خاص بدن انسان کمک می‌کند. این سلول‌های سیستم ایمنی بدن انسان هستند و مهمترین آنها لنفوسیت‌هایی به نام CD4 هستند که نقش مهمی در هماهنگ کردن پاسخ ایمنی بدن علیه عفونت دارند.هزار جزیره در کجا قرار گرفته؟
جواب:هزار جزیره حدود 1500 جزیره کوچک هستند که در رودخانه ست لاورنس در مرز بین ایالت متحده آمریکا و کانادا قرار دارد.

انفلانزای مرغی چیست؟آنفولانزای مرغی ماکیان را مبتلا می‌کند و عامل مولد آن ویروسی است که با ساختار فیزیکی پرندگان سازگار شده است.
با وجود اینکه این بیماری مخصوص ماکیان است، اما در سالهای اخیر ظاهرا این ویروس به گونه‌های دیگر جانداران نیز منتقل شده و موجب ابتلای انسان‌ها به این بیماری شده است.
در مقابل، ویروس آنفولانزای فصلی بویژه با بدن انسان سازگار می‌شود. بر خلاف آنفولانزای مرغی، آنفولانزای فصلی به آسانی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و هر ساله جان صدها هزار تن را می‌گیرد.
طبق گزارشها و آمارهای به دست آمده، از آخرین پژوهش‌ها، تا کنون 50 تن به بیماری آنفولانزای مرغی مبتلا شده‌اند که حدود 80 درصد آنها جان باختند و تقریبا تمام آنها از منطقه جنوب شرق آسیا بوده‌اند.
این ویروس اغلب در فضولات پرندگان یافت می‌شوند و مرغدارانی که این ویروس را تنفس می‌کنند به آن مبتلا می‌شوند.
انتقال بیماری از انسان به انسان بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد. آنچه این بیماری را برای انسان خطرناک می‌کند، اینست که ویروس آن به شکلی دچار جهش ژنتیکی و تغییر رفتار شود که بتواند از انسانی به انسان دیگر منتقل شود.
در نتیجه این امر، شیوع بیماری بسیار گسترده خواهد شد. خطرناکتر از این وضعیت آنست که ویروس مرغی بتواند فردی را آلوده کند که همزمان به بیماری آنفولانزای انسانی مبتلاست.
در صورتی که ژن‌های ویروس‌های مرغی و انسانی در این شرایط با یکدیگر ترکیب شوند ویروس می‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود و در نتیجه یک آنفولانزای عالم‌گیر شایع خواهد شد.
تقریبا هیچ فردی به طور طبیعی در برابر ویروس جدید مصونیت نخواهد داشت. در حالی که این ویروس می‌تواند ظرف 6 ماه به همه مناطق جهان برسد.
هیچ کس نمی‌داند ما چقدر به زمان این اپیدمی احتمالی جهانی نزدیک هستیم، اما بسیاری از دانشمندان می‌گویند که ما به این نقطه خواهیم رسید، چرا که به نظر می‌رسد همه‌گیری آنفولانزا در سیکل‌های 25 ساله به وقوع می‌پیوندند و آخرین دوره آن در سال 1968 بوده است.
آنچه نگرانی‌ها را در این اواخر بیشتر کرده اینست که آنفولانزای مرغی آلوده کردن پستانداران را از جمله پلنگ‌ها و ببرها را آغازکرده است.
یک بررسی اخیر آزمایشگاهی نشان داد که ویروس آنفولانزای مرغی می‌تواند در میان گربه‌ها نیز رد و بدل شود. همچنین این ویروس توانسته اردک‌ها را بدون بروز بیماری و علائم ظاهری آن آلوده کند.
این امر خطر آلودگی مرغداران را افزایش می‌دهد. در مورد علائم بیماری باید یادآور شد که ابتدا با یک تب خفیف، سردرد و دردمفاصل آغاز می‌شود.
تب بیمار ممکنست به مدت یک روز فروکش کند. بیمار به سختی تنفس می‌کند و به تدریج سرفه‌ها آغاز می‌شود.
همزمان با کم رسیدن اکسیژن به مغز در اثر اشکال در تنفس حالت کما و مرگ به همراه خواهد داشت. از آنجا که علائم آنفولانزای مرغی بسیار مشابه آنفولانزای معمولی است، خطر آن اینست که ممکنست پزشکان نتوانند تفاوت آنها را تشخیص دهند