ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۳   کلمات کلیدی: ایا تاکنون می دانستی
چگونه می توان سکسکه را متوقف کرد:
سکسکه حالتی است که در اثر تحریکات عصبی و انقباضی پرده دیافراگم ایجاد می شود.علت اصلی آن پرخوری،ناجور خوری،غذاهای چرب،نوشیدن آب و مایعات بعد از غذاست.عده ای بر این عقیده اند که با ایجاد یک شوک روانی و انحراف حواس و همچنین با گفتن مطلبی که باعث یکه خوردن یا ترساندن فرد شود.سکسکه متوقف می شود.اما مواردی که در رفع سکسکه مفید واقع شده:
1)خوردن محلول رقیق آبلیمو یا سرکه(یک استکان)
2)خوردن محلول جوش شیرین (نیم استکان)
3)خوردن دم کرده ی بادیان به منظور کاهش نفخ معده
4)آشامیدن یک لیوان آب به طور سریع در یک جرعه و بدون تنفس
5)حبس نفس در سینه تا حد ممکن چند نوبت متوالی
6)بیرون آوردن زبان از دهان تا حد ممکن
7)استراحت و آرامش بدن به منظور سکون و عدم تحریک اندامهای گوارشی

چند درصد از وزن گیاهان را آب تشکیل می دهد؟
70 تا 80 درصد از وزن گیاهان و حدود 95 درصد میوه های آبدار آب است،بد نیست بدانید حدود 3/2
از بدن ما انسانها نیز از آب تشکیل شده است و جانوران دیگر نیز کمتر از ما آبکی نیستند.عروس دریایی در حدود 95درصد از آب تشکیل شده است.
ایا واکسن ها عوارض خطرناکی دراند؟

معمولا واکسن های مورد استفاده در کودکان واکسنهای بی خطر یا بسیار کم خطری هستند، اگر چه مشکلات وعوارض در مورد بعضی از واکسن ها ممکن است به ندرت رخ دهد، اما اکثرعوارضی که به واکسن ها نسبت داده میشود واقعا عارضه واکسنها نیستند
دقیقترین ساعت کدام است؟
دقیقترین ساعت ،ساعت اتمی است .
ساعتهای اتمی مانند ساعتهای معمولی نیستند که برای اندازه گیری فواصل زمانی معمولی به کار می روند.
ساعتهای اتمی را برای اندازه گیری فواصل زمانی بسیار کوتاه به کار می برند.
اگر ساعت اتمی 1 میلیون سال کار کند،حتی 1 ثانیه نیز خطا نخواهد داشت.
((بالستیک))علم بررسی مسیر پرتابهایی مانند گلوله یا موشک است
سنت درخت کریسمس، به آلمان قرن شانزدهم میلادی و زمانی که مسیحیان، درختان تزیین شده را به خانه های خود آوردند، برمیگردد. همچنین در آن زمان عده ای هرمهایی از چوب میساختند و آنرا با شاخه های درختان همیشه سبز و شمع تزیین میکردند.


به تدریج رسم استفاده از درخت کریسمس در بخشهای دیگر اروپا نیز طرفدارانی پیدا کرد. در سال 1841، انگلستان، پرنس آلبرت (Prince Albert)، شوهر ملکه ویکتوریا (Queen Victoria) با آوردن درخت کریسمس به کاخ ویندسور (Windsor) و تزیین آن با شمع، شیرینی، میوه و انواع آب نبات، استفاده از درخت را به چیزی مد روز مبدل کرد.

واضح است که خانواده های ثروتمند انگلیسی به سرعت از این مد پیروی کردند و با ولخرجی تمام به تزیین درخت میپرداختند. در سالهای 1850، این تزیینات شامل عروسک، لوازم خانه مینیاتوری، سازهای کوچک، جواهرات بدلی، شمشیر و تفنگ اسباب بازی، میوه و خوراکی بود.

بسیاری از آمریکاییهای قرن نوزدهم، درخت کریسمس را چیزی غریب میدانستند و اولین درخت کریسمس در آمریکا، مربوط به سال 1830 است که آنهم توسط ساکنان آلمانی پنسیلوانیا به نمایش گذاشته شده بود. این درخت برای جلب کمکهای مردمی برای کلیسای محلی برپا شده بود. در سال 1851، چنین درختی در محوطه خارجی یک کلیسا برپا شد اما وجود آن برای ساکنان این قصبه بسیار توهین آمیز و نوعی بازگشت به بت پرستی به شمار می آمد و آنها خواستار جمع کردن تزیینات شدند.

در حدود سالهای 1890، لوازم تزیینی کریسمس از آلمان وارد میشد و درخت کریسمس به تدریج در ایالات متحده محبوبیت میافت. جالب است که ار.پاییان از درختان کوچکی که حدود 1 تا 1.5 متر طول داشتند استفاده میکردند در حالی که آمریکاییان درختی را میپسندیدند که تا سقف خانه برسد.

در اوایل قرن بیستم، آمریکاییان درختهای کریسمس را بیشتر با لوازم تزیینی دست ساز خودشان تزیین میکردند اما بخشهای آلمانی/آمریکایی همچنان به استفاده از سیب، بلوط، گردو و شیرینیهای کوچک بادامی ادامه میدادند.

کشف برق، به ساخته شدن چراغهای کریسمس انجامید و امکان درخشش را برای درختان به ارمغان آورد. پس از آن دیدن درختان کریسمس در میدان شهرها به یک منظره آشنای این ایام مبدل شد و تمام ساختمانهای مهم-چه شخصی و چه دولتی- با برپا کردن یک درخت، به اسقبال تعطیلات کریسمس میرفتند.

در تزیین درختهای کریسمس اولیه، به جای مجسمه فرشته در نوک درخت، از فیگورهای پریهای کوچک- به نشانه ارواح مهربان- یا زنگوله و شیپر- که برای ترسانیدن ارواح شیطانی به کار میرفت- استفاده میشد.

در لهستان، درخت کریسمس با مجسمه های کوچک فرشته، طاووس و پرندگان دیگر و تعداد بسیار زیادی ستاره، پوشیده میشد. در سوئد، درخت را با تزیینات چوبی که با رنگهای درخشان رنگ آمیزی شده اند و فیگورهای کودک و حیوانات از جنس پوشال و کاه تزیین میکنند. دانمارکیها، از پرچمهای کوچک دانمارک و آویزهایی به شکل زنگوله، ستاره، قلب و دانه برف استفاده میکنند. مسیحیان ژاپنی بادبزنها و فانوسهای کوچک را ترجیح میدهند.

تزیین درخت در اوکراین نیز بسیار جالب است، آنها حتما در تزیین درخت خود از عنکبوت و تار عنکبوت استفاده میکنند و آنرا خوش یمن میدانند، زیرا بنا بر یک افسانه قدیمی، زنی بی چیز که هیچ وسیله ای برای تزیین درخت و شاد کردن فرزندان خود نداشت، با غصه به خواب میرود و هنگام طلوع خورشید متوجه میشود که درخت کریسمس خانه اش با تار عنکبوت پوشیده شده است و این تارها با دمیدن خورشید به رشته های نقره مبدل شده اند.
کدام جنگ تاریخی با کسوف خورشید پایان پذیرفت؟
جنگ بین هووخ شتر(جد کوروش کبیر)پادشاه ایران (ماد)ودولت لیدی.این جنگ 6سال طول کشید و سرانجام در سال 585قبل از میلاد کسوف رخ داد و آنها کسوف را به نشان خشم خدایگان گرفتندوپس از صلح رود هالیس مرز دو کشور شد و پهدشاه لیدی دخترش را به پسر هووخشتر داد.
کوچکترین استخوان بدن:استخوان چکشی گوش

پر کار ترین ماهیچه ی بدن :ماهیچه های مژکی چشم